Osłona ucha, nosa i gardła – przygotowania do przedszkola czas zacząć!

zdrowie dziecka

Trwają zapisy do przedszkoli i żłobków. To ważny czas, w którym rodzice starają się zapewnić, aby ich pociecha trafiła do starannie wybranego miejsca i najbardziej przyjaznego środowiska. Jednak nie wszyscy wiedzą, że 3 miesiące przed rozpoczęciem przygody z edukacją to również idealny moment, aby zacząć budowanie osłony ucha, nosa i gardła malucha, czyli tych obszarów, które we wrześniu są w centrum zainteresowania rodziców. Skorzystajmy ze specjalistycznego produktu, który pozwoli nam wspierać tę kwestię.

Maluchy, które we wrześniu rozpoczynają naukę w przedszkolu, bardzo często jeszcze w tym samym miesiącu są zmuszone zostać w domu z powodu odczuwania dyskomfortu ze strony ucha, gardła i nosa. W efekcie dziecko traci pierwsze ważne tygodnie integracji z rówieśnikami, a rodzice nierzadko są zmuszeni wziąć zwolnienie na opiekę nad nim, z czym wiążą się poważne zaległości w pracy.

Co zrobić, aby temu zapobiec?

Nie wszyscy wiedzą, że budowanie osłony ucha, nosa i gardła malucha przed sezonem jesiennym to długotrwały proces i trzeba zacząć go o wiele wcześniej, niż nam się wydaje. Najlepiej zatroszczyć się o to jeszcze przed wakacjami, czyli wtedy, kiedy nikt z nas nie myśli o początku roku szkolnego. Właśnie w tym czasie warto zacząć podawać dziecku specjalistyczny preparat wspierający osłonę ucha, nosa i gardła. Dlatego już teraz sięgnijmy po suplement diety ENTitis – specjalistyczny produkt1, zawierający szczep Streptococcus salivarius K12 w unikalnej formule Bactoblis®, z którego efektów stosowania jest zadowolonych aż 95% matek i 99% lekarzy2!

Jak sama nazwa wskazuje, działanie preparatu ENTitis jest nakierowane na szczególnie wrażliwe obszary przedszkolaka, czyli uszy, nos i gardło (ENT – ang. ear, nose, throat). ENTitis powinno podawać się przez okres 3 miesięcy. Tuż przed snem, już po umyciu zębów, należy dać dziecku do ssania jedną tabletkę o truskawkowym smaku. W nocy, kiedy zachodzi zmniejszone wydzielanie śliny, dobroczynny szczep Streptococcus salivarius K12 zawarty w produkcie będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby zasiedlić jamę ustną i nosowo-gardłową.

Oprócz podawania ENTitisu, aby wzmocnić odporność malucha, przez całe wakacje zwróćmy uwagę na jego dietę. Wesprzyjmy florę bakteryjną w jelitach, podając dzieciom jogurty, kefiry i kiszonki. Nie zapominajmy również o produktach bogatych w witaminę C, takich jak papryka, szczypior, natka pietruszki, morele czy cytrusy, oraz witaminę A, czyli tłustych rybach, szpinaku i marchewce. Latem jest tyle pysznych owoców, że nie ma potrzeby sięgać po cukier zawarty w  słodyczach. I pamiętajmy: lato to idealny czas, aby zadbać o kondycję naszych dzieci. Wykorzystajmy ten okres jak najlepiej.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz