Łóżeczko dostawne czy tradycyjne – co wybrać i czy warto?

Dostawka, jako alternatywa dla łóżeczka dziecięcego? Plusy i minusy, jak zawsze bywa w kwestii mebli dziecięcych. Ważne, aby wybrać łóżeczko, które spełni oczekiwania rodziców i będzie dopasowane do potrzeb ich dziecka. Jeśli nie wiesz, co wybrać, przeczytaj nasz wpis, a prawdopodobnie rozwiejesz wszelkie wątpliwości.

Czy warto zamienić łóżeczko tradycyjne na dostawne?

Wybór należy do Ciebie. Łóżeczka niemowlęce klasyczne sprawdzały się przez lata i osiągnęły swój prestiż. Z biegiem lat zmieniały się, były doskonalsze, posiadały więcej funkcji. Jednak często zdarza się tak, że niemowlę tak pragnie bliskości rodzica, szczególnie mamy, że potrzebuje jej również w nocy. Jedynym wyjściem jest zabranie maluszka do sypialni i spanie we troje. Jest to jakieś rozwiązanie, jeśli nie trwa długo, ale w praktyce różnie bywa. Dlatego w takich przypadkach sprawdza się łóżeczko dostawne. Z kolei, modele tradycyjne wybierane są na dłuższy okres użytkowania. Te pierwsze okazują się użyteczne w pierwszych miesiącach życia, a łóżeczka ze szczebelkami nawet do 3 roku.

Który typ łóżeczka jest wygodniejszy?

Łóżeczka tradycyjne, zazwyczaj drewniane, zajmują więcej miejsca w domu niż dostawki. Natomiast większe dzieci nie będą czuły się zbyt komfortowo, jeśli zafundujemy im łóżeczko dostawne. Wniosek nasuwa się sam. Warto dysponować zarówno jednym, jak i drugim typem łóżeczka.

Z całą pewnością do wad dostawek należy zaliczyć to, że musi ono być dopasowane do łóżka rodziców perfekcyjnie, ponieważ przyczepiane jest do jego materaca za pomocą specjalnych pasów. Dostępne na rynku modele wyposażone są w kilkupoziomową regulację wysokości lub blokadę kółek. Największą zaletą jest ogromne ułatwienie podczas karmienia dziecka piersią.

Jak wiadomo, powszechnie znane łóżeczka tradycyjne, również mają swoich zwolenników. Dlaczego tak chętnie są wybierane, również dla niemowląt? Głównie ze względu na długi okres użytkowania (regulacja poziomów) oraz trwałość drewnianego mebla. Rodzice wiedzą, że pionowe szczebelki posłużą w późniejszym czasie do nauki samodzielnego wstawania. Kolejnym atutem jest unikatowy design i posiadanie szuflady na pościel.

Dopasuj do swoich wymagań

Każdy z typów łóżeczka dla niemowlaka posiada zarówno wady, jak i zalety, dlatego szalenie ważne jest to, aby kupić takie, które spełnia nasze oczekiwania, a nie znajduje się aktualnie w trendach lub jest w dobrej cenie. Do dużego mieszkania bez przeszkód możesz wybrać łóżeczko tradycyjne, z kolei mniej miejsca zajmuje dostawka. Natomiast wadą tego drugiego jest za mały dla starszego dziecka rozmiar oraz dość przewidywalny design.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz