Wolnostojąca czy do zabudowy – jaką zmywarkę wybrać?

zmywarka jaka wybrac

W wielu polskich domach korzystamy z nowoczesnych zmywarek, które pozwalają zachować komfort na co dzień. Mało kto lubi ręcznie zmywać naczynia, dlatego tak chętnie wybieramy wydajne zmywarki. Dawniej kojarzyły nam się z luksusem, a teraz stoją praktycznie w każdym domu. Kiedy postawić na zmywarkę? Jaki model wybrać – wolnostojący czy do zabudowy? O czym trzeba pamiętać?

Kiedy postawić na zmywarkę?

Kiedy warto kupić zmywarkę? Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla mniejszych gospodarstw domowych. Faktem jest, że urządzenie pozwala zaoszczędzić czas i ułatwić codzienne obowiązki domowe. Nawet gdy mieszkamy w pojedynkę, na rynku znajdziemy wiele wersji zmywarek dla siebie. Postawić można na szerokości 45 cm, 50-56 cm, czy też 60 cm, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Podczas zakupu zmywarki zastanówmy się, jak dużo zmywamy i jakie wymiary zmieszczą się w naszej kuchni. W większej wnęce z powodzeniem zmieści się szerokość 60 cm.

Jakie zalety ma duża zmywarka? Rzadziej są zapełniamy, a w przypadku mycia mniejszej ilości naczyń korzystamy z opcji połowy załadunku. Co ciekawe, niektóre modele zużywają mniej wody, niż mniejsze urządzenia. Jest to związane z sensorem załadunku, który dopasowuje ilość wody do liczby brudnych naczyń.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Jednym z najważniejszych dylematów podczas doboru jest to, czy wybrać zmywarkę do zabudowy, czy też wolnostojącą. Pamiętajmy o tym, że ta kwestia jest zależna głównie od gustu domowników. Nie bez znaczenia jest także estetyka pomieszczenia. Niektórzy wolą wyeksponować ładne sprzęty, a inni ukrywają je pod frontami szafek. Bez względu na ostateczny wybór, mamy pewność, że zmywarka będzie dawać komfort i wygodę. Różnice w tych wersjach wiąże się z wymiarami. Urządzenia do zabudowy są zazwyczaj płytsze, niższe i węższe. Na nie nakładane są fronty szafek.

Zalety zmywarki do zabudowy

Jakie zalety ma zmywarka do zabudowy? Klienci mogą korzystać z wielu propozycji, gdyż rynek szybko się rozwija. We wnętrzach korzystamy coraz chętniej z modeli w zabudowie, które idealnie pasują do wnętrza. Możemy liczyć na wiele rozwiązań technologicznych. Zabudowana zmywarka pracuje ciszej niż wolnostojąca, co wpływa na zadowolenie domowników. Poszukując takiej zmywarki, warto mieć na uwadze jej pojemność. Największe modele mogą zmieścić nawet do 15 kompletów naczyń. W nowoczesnej kuchni spójne wnętrze jest niezwykle cenne, dlatego zmywarki do zabudowy są częstym wyborem.

Zalety zmywarki wolnostojącej

Zmywarki wolnostojące sprawdzą się wtedy, gdy nie planujemy w kuchni większego remontu. Naszym zadaniem jest znalezienie miejsca na zmywarkę, rozsunięcie szafek i podłączenie wody. Nowoczesne sprzęty są projektowane w taki sposób, aby pasowały do każdej kuchni. Do wyboru mamy ciekawe warianty kolorystyczne. Trzeba mieć na uwadze to, że zazwyczaj wolnostojące zmywarki dysponują mniejszą ilością funkcji. Znaczenie ma też kompromis dotyczący estetyki. Jeśli pragniemy zachować najlepszy wygląd kuchni, trzeba dobrać wolnostojącą zmywarkę kolorystycznie do innych sprzętów. Zobacz naszą odpowiedź: Wolnostojąca czy do zabudowy – jaką zmywarkę wybrać? Producenci cały czas poszerzają ofertę, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak widać, ostateczny wybór zmywarki jest zależny od preferencji domowników, aranżacji wnętrza i potrzeb użytkowników. Zarówno modele do zabudowy, jak i wolnostojące mają wiele zalet. To sprzęty ułatwiające codzienne życie i pozwalające zaoszczędzić czas. Od tej pory nie martwimy się żmudnym myciem naczyń.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz