Trzy pomysły na aranżację łazienki w nowoczesnym stylu

Organizacja łazienki

Nowoczesną łazienkę charakteryzuje przede wszystkim umiar oraz konsekwentne decyzje dotyczące kolorystyki. Ten sam pomysł wnętrza o naturalnym charakterze zrealizować można na kilka sposobów – o czym przekonują twórcy kolekcji Beach Engers. Złote piaski, szare fale i głębia oceanu. Którą z kolorystycznych metafor uczynisz aranżacyjną osią domowego spa?

Klasyka. Minimalizm. Unikalny styl. Oto inspiracje, którymi warto kierować się przy tworzeniu aranżacji nowoczesnej łazienki. Tak, by dzięki odpowiednio dobranym płytkom budziła emocje i wyprzedzała trendy. Kolekcja Beach, jako piękne tło, z powodzeniem dopełni nawet najśmielszą, aranżacyjną wizję. Niezależnie od tego, na którą z jej trendsetterskich barw padnie nasz wybór.

Złote piaski i ciepła tonacja

Ci, którym plaża nieodzownie kojarzy się z latem, nadmorski krajobraz widzą zawsze w słonecznych, ciepłych barwach. Złoto, beż, kremowa biel i odrobina szarości. Inspiracja rodem z natury – z powodzeniem przeniesiona na kolorystykę płytek Beach, najlepiej wygląda w jasnych wnętrzach, w towarzystwie drewnianych mebli oraz ciemnych dodatków.

Warto pamiętać, że ciepła tonacja ścian potrzebuje elementów kontrastujących. Ciekawym dopełnieniem projektu będą czarne, okienne ramy, lustro w dębowej oprawie oraz prysznic i bateria w kolorze ciemnej stali lub miedzi.

Projektanci Engers przekonują, że płytki inspirowane złotym piaskiem plaż sprawdzą się zarówno w dużych salonach kąpielowych, jak i w minimalistycznych wnętrzach bez wanny, za to z widokiem na ogród. Zarówno w domach, jak i w mieszkaniach.

Szare fale i ich chłód

Metaforę plaż można też rozumieć jako morski widok na spienioną wodę.  Surowy pejzaż i szare fale stały się inspiracją dla projektantów Beach, którzy przekonują, że płytki Engers z powodzeniem dopełnią nawet najśmielszą, aranżacyjną wizję nowoczesnej łazienki.

Głębia szarości – od grafitowej podłogi, przez ciemno oraz jasnoszare ściany, aż po biel sufitu. Niejednoznaczna i intrygująca. Co dodatkowo podkreślą srebrzyste baterie prysznicowe oraz stalowe kinkiety i ich chłodne światło.

Aranżacja tego typu gwarantuje atmosferę spokoju i relaksu. Latem – powiew chłodu, zimą zaś doskonałe dostrojenie do zasnutego chmurami nieba i poczucie naturalnego piękna.

Oceaniczna głębia szarości

Ciemno szare, prawie czarne – jak morskie dno. Płytki podłogowe Beach pozwalają też na tworzenie mocnych kontrastów kolorystycznych w postaci bardzo ciemnej podłogi oraz beżowych lub szarych ścian i mebli z jasnego drewna. W takiej aranżacji ciepłe miesza się z zimnym i powstaje kolejna, aranżacyjna możliwość w tym samym, morskim stylu.

Najnowsze kolekcje Engers, wśród nich Beach, oryginalnie i trafnie łączą urok metalu, drewna i betonu architektonicznego. Minimalizm oraz ciekawe rozwiązania kolorystyczne płytek przemawiają zarówno do wielbicieli klasycznych rozwiązań, jak i do odważnych projektantów wnętrz. Oto design, który wyznacza trendy i trafnie odpowiada na potrzeby nowoczesności!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz