Powiększanie piersi – jaką metodę wybrać?

Jeśli zapytasz, jaki zabieg z zakresu chirurgii plastycznej od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, to bez wątpienia na podium będzie powiększanie piersi. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć bardziej wyrazisty, czy naturalny biust, możesz wybierać z szerokiej oferty zabiegów, które będą odpowiadały na twoje potrzeby. Do wyboru masz wiele technik operacyjnych, nie tylko powiększanie piersi implantami. Który zabieg będzie odpowiedni w twoim przypadku? Dowiesz się z tego wpisu!

Dlaczego kobiety powiększają piersi?

Tak naprawdę, ile kobiet – tyle powodów. Każda z pań ma swoje własne motywacje do powiększenia piersi. Dla wielu z nich jest to kwestia poczucia się komfortowo i bardziej kobieco w swoim ciele. Dla niektórych jest to sprawa estetyczna – po prostu podoba im się określony wygląd biustu, a dla niektórych, z ich punktu widzenia konieczność (np. powiększanie piersi przy niedorozwoju biustu). Należy jednak wiedzieć, że tego typu operacja, to poważny zabieg, który wiąże się z koniecznością przejścia określonego czasu rekonwalescencji. Dlatego przed wizytą w gabinecie, należy się poważnie zastanowić i rozważyć wszelkie argumenty za i przeciw.

Powiększanie piersi implantami

To najpopularniejsza metoda metamorfozy biustu. Zabieg ten pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Decydują się na niego przeważnie kobiety, które posiadają mały biust od urodzenia, które znacząco schudły (co spowodowało również zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w piersiach) lub które zauważyły, że piersi z wiekiem opadły (wtedy chirurg wykonuje zabieg podniesienia biustu i wszczepienia implantów). Obecnie mamy do wyboru wiele technik i producentów oferujących implanty piersiowe. W zależności od zapotrzebowania pacjentki, mogą być one bardziej naturalne i anatomiczne lub pełniejsze, o bardziej zdecydowanym charakterze.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi/

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Implanty to nie wszystko! Tym paniom, które nie chcą lub nie mogą z nich korzystać często proponuje się bardziej naturalną metodę, czyli wykorzystanie własnego tłuszczu, jako wypełniacza. To technika dająca bardzo przewidywalne efekty. Dlaczego? Pacjentka po zabiegu ciągle posiada tą samą pierś, ale większą, bardziej uwydatnioną i wyglądającą młodzieńczo. Lekarz najpierw pobiera tkankę tłuszczową z miejsca na ciele, które posiada jej nadmiar (np. z ud lub brzucha), odpowiednio ją opracowuje i następnie przeszczepia w celu powiększenia piersi. Jest to zabieg, w którym początkowo podaje się w biust więcej tkanki, niż ma pozostać docelowo, gdyż z biegiem czasu część przeszczepionego tłuszczu ulegnie samoistnemu wchłonięciu. Całkowity efekt zabiegu to naturalnie powiększone piersi.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi-wlasnym-tluszczem/

Rekonstrukcja piersi

Osobną grupę operacji wykonywanych w obrębie biustu są operacje rekonstrukcyjne, po zabiegach mastektomii. W celu odtworzenia piersi można zastosować różne techniki np. wykorzystanie implantu, ekspanderoprotezę, ekspanderoprotezę wymienianą na implant, własne tkanki jak np. płat z pleców lub brzucha, lub tkankę tłuszczową. Możliwości zatem jest wiele. Wszystkie z nich pozwalają uzyskać zrekonstruowaną pierś i są dobierane indywidualnie do możliwości i predyspozycji danej pacjentki.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz