Najmodniejsze fryzury damskie 2020

Modne fryzury w 2020

Każda kobieta od czasu do czasu potrzebuje zmiany w swoim życiu, dlatego wybór najczęściej pada na włosy. Inna fryzura to nie tylko sposób na poprawienie sobie humoru, ale także symbol rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Ponowne otwarcie salonów fryzjerskich po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa to świetna okazja do tego, aby zafundować sobie prawdziwą metamorfozę. Trendy fryzjerskie 2020 to prawdziwa gratka dla miłośniczek klasycznych stylizacji, ale również zdecydowanie odważniejszych cięć.

Modne fryzury damskie 2020: krótka grzywka

Najskuteczniejszym sposobem na odmianę swojego looku jest ścięcie grzywki na krótko. Dla wielu pań taki krok wydaje się dosyć radykalny, który jednak może okazać strzałem w dziesiątkę. W tym roku modne będą zarówno proste grzywki, jak i te asymetryczne, umiejętnie wycieniowane. Grzywka w damskich fryzurach bardzo często potrafi dodać włosom lekkości i odmłodzić nawet o kilka lat.

Modne fryzury damskie 2020: romantyczne loki

Długie, lśniące włosy to obiekt efekt ich wieloletniej pielęgnacji, dlatego wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia. W 2020 roku nie trzeba jednak spędzać długich godzin nad stylizacją perfekcyjnych loków – romantyczne, naturalne skręty włosów to w tym sezonie zdecydowany faworyt największych guru fryzjerstwa.

Modne fryzury damskie 2020: warkocze

Plecenie warkoczy kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, jednak już od dobrych kilku sezonów można zauważyć, że miliony kobiet na całym świecie znów zakochały się w dziewczęcych warkoczykach. Największą popularnością cieszą się oczywiście sportowe warkocze „bokserskie”, czyli dobrze nam znane warkocze francuskie i holenderskie.

Modne fryzury damskie 2020: klasyczny bob

Krótkie fryzury w tym roku przeżywają swoje „pięć minut” – lansowane są przez największych wirtuozów fryzjerstwa na świecie. Klasyczny bob to absolutny hit tego sezonu – jest niezwykle wygodny w noszeniu, a jego stylizacja nie zabiera więcej niż kilka minut. Ogromną zaletą tak krótkiej fryzury jest jej uniwersalny charakter – pasuje zarówno młodym dziewczynom, jak i dojrzałym kobietom marzących o pięknych i zadbanych włosach.

Modne fryzury damskie 2020: long bob

Rok 2020 we fryzjerstwie stoi nie tylko pod znakiem boba w klasycznym wydaniu. Long bob cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród miłośniczek naturalnego i nieprzerysowanego efektu naturalnych włosów. Alternatywą dla long boba jest blunt bob, czyli półdługa fryzura podkreślająca naturalne fale.

Modne fryzury damskie 2020: ostre cięcie

Krótkie, niemal chłopięce cięcia to całkowite przeciwieństwo dla długich, romantycznych loków czy delikatnych, półdługich fryzur, jednak w tym roku nie brakuje chętnych pań na całkowitą zmianę wizerunku. Najmodniejsza krótka fryzura tego sezonu to oczywiście pixie cut, która zagościła na włosach wielu gwiazd polskiego i zagranicznego showbiznesu. Pixie cut to krótkie włosy z tyłu i po bokach głowy, natomiast nieco dłuższe na górze. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie boją się odważnych stylizacji.

Modne fryzury damskie 2020: ombre

Kilka lat temu niemal co druga klientka salonu fryzjerskiego chciała mieć na włosach ombre, czyli tonowanie włosów od góry do dołu. W ostatnich sezonów fryzura trochę zapomniana, jednak w 2020 roku znów można zauważyć wiele pań zarówno z klasycznym ombre, jak i subtelnym efektem sombre na włosach.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz