Najlepsza odzież wierzchnia na wiosnę? Damska lekka kurtka pikowana!

kurtka

Wiosna to ten czas w roku, kiedy wreszcie, po chłodnych, jesienno-zimowych miesiącach, możemy radykalnie zmienić naszą garderobę i pochwalić się modnymi, a jednocześnie eleganckimi stylizacjami. Czy w tym gronie można wskazać też na kurtki pikowane damskie? Oczywiście!

Lekka kurtka pikowana – przyjaciółka każdej kobiety

Kurtki pikowane damskie to już jeden z kanonów mody na wiosnę. To odzież elegancka, a jednocześnie komfortowa, modna i niezwykle uniwersalna. Panie, które postawiły na odzież pikowaną, można spotkać wiosną niemal wszędzie: zarówno w drodze do pracy, na zakupach, jak i w parkach. To dowodzi ich uniwersalności.

Wiosenne kurtki damskie pikowane to świetna, funkcjonalna odzież, która doskonale zagra ze zdecydowaną większością garderoby, jaką posiadasz. Oczywiście, najlepszym przyjacielem takiej kurtki są jeansy oraz damskie sztruksy (które przebojem wchodzą do świata mody) jednak można też łączyć ją z nieco bardziej formalnym strojem.

Nie powinno więc dziwić, że o kurtkę pikowaną pytają zarówno mamy, które odprowadzają dzieci do przedszkola, jak i panie, które całe dnie spędzają w firmach, bez względu na to, czy są to małe działalności, czy wielkie korporacje w dużych miastach. Mało jest tak uniwersalnych rodzajów odzieży.

Pikowane kurtki wiosenne damskie – jakie kolory są na topie?

Ten rodzaj odzieży bez wątpienia nie przepada za zbyt dużą awangardą. W grze na pewno jest zawsze modna czerń, biel oraz różne odcienie beżu i brązu. Raczej nie spotyka się kurtek pikowanych w zbyt intensywnych, rzucających się w oczy kolorach.

Nie brakuje wręcz kobiet, które twierdzą, że najbardziej “radykalnym” kolorem dla kurtki pikowanej damskiej będzie czerwień lub błękit. Zdania na ten temat są jednak bardzo mocno podzielone. Warto pamiętać tutaj o jednej, absolutnie kluczowej zasadzie.

Nie powinno się wybierać kurtki damskiej pikowanej w danym kolorze dlatego, że ktoś twierdzi, że taki kolor na pewno będzie modny. Kluczowe jest raczej odpowiednie zestawienie takiej odzieży wierzchniej z elementami, z jakimi chcemy ją połączyć.

Wiosenne kurtki pikowane damskie w kolorach zbliżonych do błękitu świetnie zagrają, jeśli zestawimy je z odpowiednimi dodatkami. Jeśli zaś chcielibyśmy powtórzyć ten sam eksperyment z pozornie bardzo bezpieczną kurtką w kolorze białym, do której nie miałybyśmy odpowiednich dodatków, efekty mogłyby być o wiele gorsze.

Idealna kurtka pikowana, czyli jaka?

Warto zwrócić uwagę na to, by taka kurtka miała pojemne, głębokie kieszenie. Zapewne wiele pań doceni, jeśli te będą zapinane na zamek. Zmniejsza to ryzyko zgubienia kluczy do samochodu, smartfona czy innych rzeczy, jakie zwykle tam trzymamy.

Pamiętajmy też o tym, że wiosną pogoda zmienia się bardzo dynamicznie. To, że w południe było +14 stopni i świeciło słońce, nie wyklucza tego, że pod wieczór, gdy będziesz wychodzić z pracy, będzie padać rzęsisty deszcz i będzie bardzo zimno. Kaptur oraz odpowiednia grubość odzieży pomogą Ci lepiej znieść taką aurę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz