Na co zwrócić uwagę wybierając czapkę dla dziecka?

czapka dziecieca

Kiedy dni stają się coraz chłodniejsze, nadchodzi czas, żeby sięgnąć po czapki, które zapewnią naszym pociechom odpowiedni komfort termiczny. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę podczas zakupu nakrycia głowy dla dziecka i poznaj najnowsze trendy!

Jesień to pora roku, kiedy szczególnie łatwo jest o przeziębienie czy grypę. Zmienna pogoda, mroźne poranki i pluchy, sprawiają, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, w co ubrane jest nasze dziecko. Poza cieplejszą kurtką i nieprzemakalnymi butami, w jego garderobie powinna się znaleźć ciepła i odpowiednio dobrana czapka. W poniższym materiale opiszemy, czym kierować się podczas wyboru okrycia głowy, które zapewni maluchowi wygodę i komfort termiczny, a jednocześnie będzie modne i przekona go, że noszenie czapek może być fajne.

Rozmiar

Podczas wyboru czapki dziecięcej nie warto kierować się wyłącznie wiekiem. Najlepiej zmierzyć obwód głowy naszej pociechy w centymetrach i według tej miary znaleźć odpowiedni rozmiar. Obwód mierzymy centymetrem krawieckim od czoła, za uszami, aż do karku. Jeśli po pomiarze otrzymamy wynik pośredni, najlepiej wybrać większą czapkę. Pamiętajmy, że okrycie głowy nie powinno być za ciasne, ponieważ będzie się unosiło podczas aktywności dziecka, natomiast zbyt duże może spadać mu na oczy.

Skład

Czapki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka, najlepiej z tkanin naturalnych lub mieszanek, które zagwarantują maluchowi komfort termiczny, wysoki poziom wygody podczas noszenia i właściwą cyrkulację powietrza. Jedną z tkanin, na które warto zwrócić uwagę jest przędza regenerowana, która powstaje przy użyciu niewielkich ilości tkanin syntetycznych. Materiał ten produkowany jest ze skrawków nowych dzianin bawełnianych, niewykorzystanych do innej produkcji,  które w przeciwnym wypadku były, by poddane utylizacji. Aby przędzy regenerowanej nadać miękkości, sprężystości oraz wytrzymałości dodaje się do niej włókien wiskozy, akrylu i poliestru, dzięki czemu powstaje miękka, przyjemna w dotyku i odpowiednia dla delikatnej skóry dziecka dzianina.

– Materiał, z jakiego wykonana jest czapka dla dziecka, to jeden z najważniejszych elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na jej zakup. Warto wybrać produkt, który nie tylko wykonany jest odpowiedniej mieszanki, ale posiada również certyfikat jakości, np. Oeko-Tex Standard 100, wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Poświadcza on wysoką jakość produktów włókienniczych oraz tekstylnych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą — komentuje Paulina Żaczyk P.O kierownika Działu Marketingu Grupy CDRL.

Grubość materiału

Kupując czapkę dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę również grubość materiału, z którego została wykonana. Przy wyborze warto postawić na złoty środek, ponieważ wszystko zależy od pogody za oknem i preferencji dziecka. Jeśli czapka będzie zbyt cienka, nie ogrzeje ona głowy dziecka, natomiast zbyt gruby materiał sprawi, że będzie ona niekomfortowa i maluch, zamiast nosić czapkę na głowie, będzie ją zdejmował, co może przyczynić się do tego, że nabawi się infekcji.

Trendy

Okrycia głowy to niezbędny element jesiennej i zimowej garderoby. Zadbajmy, by nasze dziecko było odpowiednio ubrane podczas spacerów i harców na dworze. Tej jesieni i zimy stawiamy na stonowaną kolorystykę czapek, która przełamana jest zdobieniami w postaci nadruków, barwnych aplikacji, brokatu oraz naszywek. W ofercie Broel nie zabraknie lubianych zwłaszcza przez dziewczynki puszystych pojedynczych oraz podwójnych pomponów.  Wszystkie czapki wykonane są z niezwykłą dbałością o detale oraz konstrukcje. Z łatwością można uzupełnić je o golfy oraz kominy, dzięki czemu uzyskamy modne komplety, które ochronią dziecko przed zimnem.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz