Maseczka na włosy — jak działa? Tego możesz nie wiedzieć

jak dziala masak do wlosow

Wbrew pozorom maseczka na włosy to jeden z najważniejszych kosmetyków, który powinien być regularnie używany przez każdą kobietę, której zależy na dobrym stanie jej włosów. Wiele osób nie zna jednak jej dokładnego działania, czy też tego, jak wykorzystać maskę do włosów. Oto najważniejsze informacje na temat kosmetyku, jakim jest maseczka do włosów, których mogłeś nie wiedzieć. 

Czym jest maseczka do włosów?

Takie kosmetyki do włosów jak tak zwana maska, czy też maseczka to specjalna mieszanina składników, które razem po nałożeniu na włosy mogą je nawilżyć oraz odżywić. To, jaki dokładnie efekt ma zapewnić maseczka, jest zależne od tego, co zostało użyte do jej wyprodukowania.

Co ważne w wypadku kosmetyku, jakim jest maseczka na włosy, nie trzeba się tylko ograniczać do specyfików, które są dostępne w sklepach. Dobrą maskę do włosów można bowiem równie dobrze zrobić samemu w domowych warunkach, korzystając z powszechnie dostępnych produktów, które można kupić w praktycznie każdym sklepie spożywczym. 

Z czego można zrobić maseczkę na włosy?

Lista produktów, które mogą zostać użyte do zrobienia domowej maseczki na włosy, jest niesamowicie długa. Jedne z najbardziej podstawowych to na przykład mleko, które nie tylko ma dobre wartości dla włosów, ale też co najważniejsze zapewnia maseczce na włosy odpowiednią konsystencję, dzięki której znacznie łatwiej można ją nałożyć. 

Jako baza do maseczki mogą posłużyć również różne olejki oraz oleje. W tym celu wykorzystuje się na przykład olejek jojoba, olej kokosowy, olejek arganowy, czy też oliwę z oliwek. Do tego korzysta się z takich produktów jak banany, awokado, aloes, drożdże, jajka czy też miód.

Jak działa maseczka na włosy i jak z niej poprawnie korzystać?

Nałożenie maseczki na włosy jest niesamowicie proste. Powinno mieć miejsce co kilka myć. Nakłada się ją prawie zawsze na suche włosy określony czas przed ich umyciem. Maseczka na włosach powinna być trzymana przez co najmniej 30 minut, lecz są takie, które trzeba używać nawet przez kilka godzin. 

Maskę delikatnie wmasowuje się od połowy włosów, kontynuując od góry do ich końcówek. W ten sposób włosy najlepiej przyjmą maskę. Najlepiej dodatkowo zabezpieczyć je folią i ręcznikiem. Gdy pora na zmycie maski używa się do tego letniej wody. Następnie wystarczy włosy po prostu umyć. Tak nałożona maska na włosy może na przykład sprawić, że te staną się miększe. Są też maski, które je wzmacniają, nadają połysku, czy też ułatwiają ich układanie. Możliwości są wręcz nieskończone. 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz