Kurtka przejściowa damska dopasowana do figury – tipy od stylistki

przejsciowa kurtka damska

Nadchodzi okres jesienny, więc będzie to czas, w którym wszelkie cienkie ubrania jak koszulki czy koszule odejdą na bok. Owszem, będą się one pojawiać, natomiast ważniejsze staną się grubsze ubrania jak kurtki. Nie można jednak zapomnieć, że jesień też kojarzy się z kolorami i słońcem, ale jednak wszystko jest to opakowane w niższe temperatury i pierwsze pojawiające się przeziębienia. Przejściowe kurtki są czymś normalnym, natomiast ważniejszą kwestią jest to, jak ją dopasować do własnej figury.

Kurtka przejściowa powinna być odpowiedniej długości

Niektórym paniom wydaje się, że kurtki przejściowe damskie pikowane, czy też jakiekolwiek inne są trudne do dopasowania. Jest to nieprawda, ponieważ wiele zależy nie od samej kurtki, ale od tego, jak ją dopasujemy do własnego ciała. Pierwszą poradą, którą chcemy ci powiedzieć, to wybranie takiego ubrania, które będzie odpowiedniej długości. Kurtka przejściowa damska powinna być niezbyt długa i niezbyt krótka.

Co mamy na myśli, mówiąc „niezbyt długi i niezbyt krótka”? Już tłumaczymy. Niestety, kobiety mają dość przykrą przypadłość, która mówi im, że są grubsze, niż są w rzeczywistości. Chcą wręcz oszukać rzeczywistość i ubierają ubrania, które są zbyt ciasne.

Sprawia to, że w przypadku kobiet mających rzeczywisty nadmiar kilogramów, zaczyna to wyglądać dość nieestetycznie, że o samym komforcie nie wspomnimy. Kurtki przejściowe damskie powinny być tak dopasowane, aby nie były dłuższe niż 2-3 cm za pas. Nie ma większego znaczenia to, czy jest to zwykła kurtka, czy też inne ubranie, bardziej eleganckie jak płaszcz damski — umiar jest jak najbardziej zalecany.

Dopasowanie kurtki pod kątem kolorów jest równie istotne

Może być tak, że na pierwszy rzut oka dana kurtka nam się podoba, natomiast okazuje się, że po jej przymierzeniu niekoniecznie wygląda to optymistycznie. Warto wiedzieć, które z kolorów są dla nas odpowiednie i to tym kluczem powinniśmy iść, chcąc wybrać najlepszy produkt dla siebie. Kurtki przejściowe damskie pikowane charakteryzują się żywszymi kolorami, więc jeżeli kochamy taki design, to jak najbardziej trzeba dać mu szanse.

Brand kurtki jest mniej istotny, bo każda z pań dopasowuje to do siebie, do preferencji dotyczących marki czy też przede wszystkim do stanu zasobności portfela. Sporo ciekawych informacji o kurtkach przejściowych damskich znajdziesz w serwisie Kafeteria.

Panie powinny mieć świadomość tego, które kolory nie pasują do nich i należy się wystrzegać takich kurtek. Trzeba pamiętać, że nawet najdrobniejsze detale sprawiają, że dana kurtka pod kątem kolorystycznym nie jest dopasowana. Należy mieć też świadomość pewnej dojrzałości.

Z wiekiem wchodzimy w bardziej stonowane kolory i unikamy tego, co jest krzykliwe, prowokujące. Są jednak takie kolory, które nigdy nie wyjdą z mody, jeżeli chodzi o kurtki przejściowe jak: brąz, zieleń w ciemniejszych odcieniach. Do brązowego kolory świetnie będą pasować blond włosy i na takie aspekty również należy zwracać uwagę. Chcąc wyglądać jak „milion dolarów”, trzeba unikać pewnych modowych wpadek.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz