Krem przeciw starzeniu się skóry – jak skutecznie odmłodzić twarz?

Wiele osób chce zatrzymać uciekający czas. Dlatego też szuka różnych rozwiązań, które miałyby opóźnić procesy starzenia się skóry. Pierwsze zmarszczki widać zwłaszcza na twarzy. Dlatego też popularnością cieszą się wszelkie zabiegi, które miałyby ją odmłodzić. Dlaczego skóra się starzeje? Jakie zabiegi można stosować, by twarz była pozbawiona oznak starzenia się?

Dlaczego skóra się starzenie?

Z wiekiem, skóra traci zdolność do syntezy kolagenu, czyli białka, które jest głównym budulcem skóry. Im go mnie, tym zmiany na skórze są głębsze i szybciej się pojawiają. Mniejsza ilość kolagenu wpływa negatywnie na ilość elastyny i sacharydów i tym samym przyczynia się do pojawienia się pierwszych oznak starzejącej się skóry.  Krem przeciw starzeniu się skóry ma głównie za zadanie ujędrnić ją i zmobilizować do intensywniejszej produkcji kolagenu.

Na to czy skóra starzeje się wolniej lub szybciej, wpływ mają geny, ale istnieje również wiele czynników, które przyspieszają proces starzenia się. Niewłaściwa pielęgnacja, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, a także niezdrowy styl życia, czyli niedostateczne nawadnianie skóry, nadużywanie używek (głównie alkohol i papierosy), niewysypianie się – to czynniki które przyspieszają proces starzenia się. Zmiany następują w okolicach 25. roku żucia. To dobry moment, by przyjrzeć się uważnie swojej pielęgnacji i kondycji skóry.

Czy można opóźnić starzenie się skóry?

Skóra z wiekiem staje się bardziej wrażliwa i podatna na różne czynniki zewnętrzne. W okolicach trzydziestych urodzin warto przyjrzeć się swojej pielęgnacji. Wybieranie odpowiednich produktów, dedykowanych do rodzaju cery, jej problemów i kondycji to pierwszy krok w opóźnieniu procesu starzenia się skóry. Warto pamiętać, że trzeba zająć się całym ciałem i produkty do pielęgnacji stóp czy ujędrniające ciało będą jak najbardziej wskazane. Szczególnie wskazane jest utrzymywanie dobrego nawodnienia organizmu, by skóra zawsze miała dużo wody. Ważne jest codzienne oczyszczanie skóry. Warto od czasu do czasu dać skórze pooddychać i odpuścić jej makijaż lub wybrać naturalne produkty do makijażu, które nie zatkają porów. Ważna jest także ochrona skóry przed słońcem i negatywnym wpływem promieniowania UV.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz