Jakie drewno jest najlepsze na plac zabaw dla dzieci?

drewniany plac zabaw

Kupując drewniany plac zabaw do ogrodu, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wyposażenie, ale przede wszystkim na to, z jakich materiałów plac zabaw jest wykonany. Oprócz różnego rodzaju elementów stalowych oraz lin czy siatek, podstawą wykonania konstrukcji jest oczywiście drewno. Powinno się ono charakteryzować odpornością na pękanie, a przede wszystkim odpowiednim przekrojem.

Kupno drewnianego placu zabaw na pewno warto potraktować, jako inwestycję w zdrowie oraz dobre samopoczucie naszych dzieci. Posiadanie w ogrodzie placu zabawy, czy szerzej – strefy zabaw dla dzieci – sprawi, że będą one mogły aktywnie spędzać czas przez cały rok, z rodzicami, jak również z rówieśnikami.

Drewniane place zabaw mogą być naprawdę różnorodne i to ich największa zaleta. Bez problemu powinniśmy znaleźć i kupić taki, który będzie pasował do naszej działki, jak również do zainteresowań i wieku dzieci.

Jakie drewno jest najlepsze, aby zbudować plac zabaw?

Przede wszystkim pamiętajmy, że drewniane place zabaw, np. z firmy https://woodlit.pl/place-zabaw/, zdecydowanie mają swój urok oraz pozytywnie wyróżniają się na tle konstrukcji stalowych. Drewno to najbardziej naturalny oraz praktyczny materiał, który sprawi, że zabawa będzie niezwykle udana. Jakie powinno być drewno?

Przede wszystkim drewno, które jest użyte do budowy placu zabaw, nie może być skorodowane biologicznie. Oznacza to, że nie może być na niej oznak wilgoci, pleśni, grzybów, działania szkodników. Zdrowe drewno to podstawa gwarantująca bezpieczeństwo. Dodatkowo liczą się takie aspekty, jak:

– odpowiednia średnica kantówek oraz belek,
– brak widocznych śladów pęknięć,
– odpowiedniej jakości szlifowanie,
– brak ostrych krawędzi,
– dokładne zabezpieczenie przez korozją biologiczną i warunkami.

Najczęściej do wykonywania placów zabaw wykorzystuje się drewno sosnowe.

Zobacz także: https://poliszmamidzieciole.pl/co-na-plac-zabaw-dla-dzieci-do-ogrodu

Na co zwracać uwagę, gdy kupujemy plac zabaw?

Przede wszystkim na jakość wykonania i bezpieczeństwo dzieci. To dwie najważniejsze kwestie. Im solidniejsze drewno i zastosowanie odpowiednich łączeń, tym komfort zabawy większy. Konstrukcja musi być odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak również na ciężar dzieci, uszkodzenia mechaniczne, przewracanie się.

Dodatkowo powinniśmy wybrać taki model, który spełni oczekiwania dzieci i będzie wyposażony w atrakcje dopasowane do ich wieku, wzrostu, siły, możliwości i kreatywności. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy jego potencjał.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz