Jak szybko zapuścić włosy?

zapuszczanie wlosow

Długie włosy to Twoje marzenie? Zastanawiasz się, jak zapuścić je szybko i skutecznie? Przeczytaj ten wpis. Wyjaśniamy w nim, co możesz zrobić, aby naprawdę przyspieszyć porost włosów. Tłumaczymy też, dlaczego świadoma pielęgnacja oraz regularne podcinanie końcówek są tak istotne w całym procesie. 

Świadoma pielęgnacja włosów i skóry głowy

Zanim zaczniesz zapuszczać włosy, powinnaś zadbać o ich kondycję. Jeśli Twoje włosy urosną, ale jednocześnie pozostaną zniszczone, słabe oraz pozbawione blasku, nie będziesz prezentowała się elegancko. Długie włosy o słabej kondycji i nieestetycznym wyglądzie nie zrobią na nikim dobrego wrażenia. Dlatego też akcję zapuszczania włosów należy rozpocząć od przywrócenia im pięknego wyglądu i siły.

Aby włosy stały się mocne, elastyczne i błyszczące, warto wdrożyć świadomą pielęgnację. Jak należy rozumieć to pojęcie? Świadoma pielęgnacja to wszystkie działania mające na celu poprawę wyglądu i kondycji włosów, które dostosowane są do ich rodzaju oraz potrzeb. Wykonując codzienne, świadome rytuały pielęgnacyjne, nie zapominaj też o skórze głowy. Jeśli będzie zdrowa i zadbana, Twoje włosy również staną się takie.

Wyeliminuj czynniki niszczące włosy

Świadoma pielęgnacja będzie przynosiła jeszcze lepsze rezultaty, jeśli uda Ci się wyeliminować wszystkie czynniki, które w negatywny sposób wpływają na kondycję włosów.

Do najpopularniejszych należą:

  • niekorzystne warunki atmosferyczne (silny wiatr, mróz, słońce)
  • nieprawidłowo przeprowadzone zabiegi fryzjerskie (rozjaśnianie, przedłużanie, prostowanie)
  • mycie włosów w gorącej wodzie
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków
  • czesanie włosów grzebieniem o nierównej powierzchni

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy urosły szybko oraz pozostały piękne i silne, regularnie (przynajmniej raz na 2 miesiące) podcinaj końcówki włosów. W ten sposób zapobiegniesz przesuwaniu się zniszczeń w górę, wzdłuż łodygi włosów, a po poszarpanych i nieestetycznych końcach nie pozostanie najmniejszy ślad.

Zbilansowana dieta i suplementy

Pielęgnując włosy w świadomy sposób oraz eliminując wszystkie czynniki niszczące, uda Ci się przywrócić im optymalną kondycję oraz zdrowy wygląd. Właśnie na tym etapie możesz rozpocząć zapuszczanie. W przyspieszeniu porostu włosów pomogą Ci wcierki (produkty przeznaczone do wcierania w skórę głowy, np. z kozieradki czy skrzypu i pokrzywy), które możesz wykonać samodzielnie lub po prostu zamówić online.

Kolejnym ważnym elementem procesu zapuszczania włosów jest zdrowa, zbilansowana dieta. Gdy zamienisz słone przekąski na warzywa i owoce, a tłuste, ciężkie posiłki na dania bogate w cenne składniki odżywcze, Twoje włosy urosną znacznie szybciej. Podczas wzbogacania diety pomocne mogą okazać się suplementy. Przed pierwszym ich zażyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem oraz upewnić, że są przebadane i odpowiednie właśnie dla Ciebie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz