Jak prosto i szybko pozbyć się cieni pod oczami?

cienie pod oczami

Problem podkrążonych oczu spotyka coraz większą ilość osób. Trudne warunki pracy, duży stres, mało snu, jak również niedokładny demakijaż mogą sprawić, że nasza twarz nie będzie wyglądała dobrze, będzie zmęczona. Istnieją sposoby, które mogą mieć realny wpływ na poprawę jakości skóry pod oczami. Rozwiązania to oczywiście zmiana stylu życia, jak również stosowanie odpowiedniej jakości kosmetyków.

Nasza twarz bardzo dużo o nas mówi. Powinna być odprężona, zadbana, zregenerowana. Wtedy na pewno będziemy o wiele lepiej postrzegani, będziemy bardziej atrakcyjni, łatwiej będziemy nawiązywać kontakty.

Można zaryzykować stwierdzenie, że kondycja naszej twarzy jest odzwierciedleniem kondycji całego naszego organizmu, a także naszego stanu psychicznego oraz fizycznego. Im jesteśmy bardziej wypoczęci i odczuwamy mniej stresu, tym między innymi skóra twarzy będzie bardziej jędrna. Warto szczególną uwagę zwrócić na skórę pod oczami i pozbyć się cieni.

Mniej stresu i bardziej przyjemne życie

Nie da się ukryć, że nasze problemy, z którymi mamy do czynienia, często widać właśnie na naszej twarzy. Jeżeli chcemy zredukować cienie pod oczami, na pewno powinniśmy zadbać o to, aby:

– nie przenosić pracy poza miejsce jej wykonywania,
– nie dopuszczać do nawarstwiania się problemów,
– wyciszać się przed snem,
– regularnie się wysypiać,
– maksymalnie redukować stres,
– odpowiednio się odżywiać,
– systematycznie się nawadniać.

Naturalne sposoby na redukcję cieni pod oczami

Jeżeli chcemy działać naturalnie, również będziemy mieli dużo możliwości, aby poprawić wygląd skóry. Możemy stosować:

– masaż kostkami lodu (zmniejszenie obrzęku),
– plasterki ogórka, które nakładamy na oczy,
– plasterki jabłek,
– surowe ziemniaki,
– okłady z herbaty i rumianku.

Kosmetyki pod oczy

Regularne stosowanie kosmetyków znacząco wpłynie na jakość skóry pod oczami oraz zredukuje cienie. Co warto stosować? Przede wszystkim powinniśmy zakupić:

– profesjonalne płyny do demakijażu,
– płyny do oczyszczania skóry,
– kosmetyki nawilżające, przeciwzapalne, odmładzające, odświeżające i kojące.

Pomoże:

– olej z wiesiołka i słodkich migdałów,
– kremy oraz żele pod oczy ze świetlikiem,
– kosmetyki z witaminami.

Im bardziej przyłożymy się do pielęgnacji okolic oczu, tym lepszy efekt osiągniemy, jak również będziemy wyglądać o wiele bardziej świeżo i naturalnie. Warto dbać o skórę pod oczami na różne sposoby, zarówno stosując kosmetyki, jak również odpowiednio dobierając styl życia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz