Endermologia – klucz do zgrabnej sylwetki

Skuteczne modelowanie sylwetki nie musi oznaczać inwazyjnych zabiegów i długotrwałej rekonwalescencji. Z pomocą bezpiecznych zabiegów ujędrniających stosunkowo szybko można uzyskać satysfakcjonujące efekty. Podstawowy zabieg to endermologia, którą można połączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej opartymi na nowoczesnych technologiach.

Co to jest endermologia i jak działa?

Endermologia uznawana jest za złoty standard w modelowaniu sylwetki. To nieinwazyjna terapia, całkowicie naturalna i zapewniająca efekt w postaci jędrnej, sprężystej skóry, o prawidłowej gęstości. Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Zabieg ten działa podobnie jak masaż manualny, ale dużo bardziej intensywnie. Pobudza cały organizm do aktywności. Drenuje, detoksykuje, działa relaksująco i jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów ujędrniających.

Efekty endermologii są nie do przecenienia. Jest to zabieg, po którym skóra staje się gładsza, gęstsza, bardziej sprężysta. Co więcej, pomaga w skutecznym usuwaniu komórek tłuszczowych. Zabieg efektywnie stymuluje receptory nerwowe, poprawia przepływ limfy oraz pozwala pozbyć się gromadzonej w organizmie wody, a także aktywuje procesy lipolizy i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu skóra odzyskuje pożądaną jędrność.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg endermologii LPG trwa około pół godzinny i wykonywany jest przez kosmetologa. Pacjent zakłada do niego specjalny kombinezon wykonany z cienkiego materiału, chroniącego skórę i ułatwiającego poślizg rolek na powierzchni ciała. Kosmetolog przesuwa po skórze głowicę masującą, która zasysa fałd skóry. Podczas tej procedury skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie (na zewnątrz i do wewnątrz) za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Co istotne, żeby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. Dzięki temu skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. Proces ten pobudza skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych i produkcji większej ilości kolagenu.

Endermologia – wstęp do innych zabiegów modelowania sylwetki

Endermologia to podstawa w modelowaniu sylwetki. Dodatkowo można połączyć ją z innymi zabiegami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Łącząc endermologię z odpowiednimi zabiegami można uzyskać jeszcze lepsze efekty. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki proponują kompleksowe modelowanie sylwetki, składające się z masażu próżniowego i takich zabiegów, jak:

  • Zabieg urządzeniem Onda, podczas którego stosowana jest technologięamikrofal Coolwaves™. Wykazują one wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej. Zabieg ten spektakularnie wyszczupla ciało i redukuje cellulit bez naruszania ciągłości naskórka.
  • Kriolipoliza CoolTech – nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu bardzo niskich temperatur. Wystarczy jeden 70-minutowy zabieg, aby usunąć 30-40% nadprogramowego tłuszczyku z brzucha.
  • Ujędrnianie ciała falą akustyczną (Storz Medical) – technologia ta doskonale sprawdza się w usuwaniu cellulitu nawet w zaawansowanej formie, czyli III i IV stadium zwłóknienia.
  • Zabieg Schwarzy – wzmacnianie mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej poprzez stymulację elektromagnetyczną. Terapia ta działa jak trening siłowy, ale w „przyspieszonym” tempie, więc jej efekty widoczne są dużo szybciej.
  • Lipoliza laserowa (SculpSure) – innowacyjny zabieg laserowy, który bez uszkadzania powierzchni skóry umożliwia usunięcie około 25% tkanki tłuszczowej z danego obszaru w ciągu zaledwie 25-minutowej sesji.
  • Accent Prime – modelowanie ciała przy użyciu ultradźwięków i fal radiowych. Każda z zastosowanych technologii spełnia swoją funkcję, aby razem przyczynić się do skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienia sylwetki.
  • Vela Shape III – odkrywcze połączenie dobrze znanych w medycynie estetycznej technologii: podczerwieni, bipolarnych fal radiowych i masażu próżniowego. Redukuje tkankę tłuszczową, wzmacnia rusztowanie skóry i wspomaga likwidację cellulitu.

Dowiedz się więcej o skutecznym modelowaniu sylwetki – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz