Czy warto stosować olejek do brody? Dowiedz się, co daje olejek do brody

olejek do brody

Na rynku spotkać można całe mnóstwo kosmetyków służących do pielęgnacji brody. Osoby, które nie są rozeznane w tej dziedzinie, mogą szybko stwierdzić, że jest ich za dużo i trudno wybrać właściwe. Jeden z typów kosmetyków to olejek do brody. Czy warto go stosować, czym dokładnie jest taki olejek i co właściwie daje on w trakcie pielęgnacji zarostu? Odpowiadamy. 

Olejek do brody — czym jest, z czego się składa, co daje?

Olejek do brody to określenie używane do nazwania preparatu na bazie olejków, który służy do pielęgnacji brody. W ich wypadku najczęściej stosowaną bazą są dwa olejki. Mowa tu o połączeniu olejku arganowego oraz olejku jojoba lub olejku uzyskiwanego ze słodkich migdałów. W ten sposób tworzy się bazę takiego kosmetyku. Co daje olejek do brody, gdy składa się z samej bazy? Przede wszystkim pozwala na nawilżenie włosów brody oraz ich zmiękczenie. 

Aby zwiększyć ilość pozytywnych efektów, które ma taki olejek do brody, dodaje się do niego również inne składniki. Mowa tu na przykład o kompozycji zapachowej, dzięki czemu broda po użyciu olejku ma przyjemną woń. Znacznie ważniejsze są jednak specjalne składniki mające zapewnić odżywienie włosom brody. Producenci najczęściej stosują witaminy, proteiny, a także masła odżywcze czy też ekstrakty z roślin zawierające cenne składniki. 

W ten sposób olejek do brody pozwala na odżywienie jej, wspomaga jej prawidłowy wzrost oraz zagęszczenie, zmiękcza włosy oraz nadaje przyjemny zapach, który pozwala na zwiększenie pewności siebie i pozostawia pozytywne odczucia osobom, które przebywają w okolicy. 

Jak pielęgnować brodę — olejek to nie wszystko

Chcąc jednak dobrze pielęgnować brodę, trzeba postawić na coś znacznie więcej niż sam olejek. Każda osoba, która wie, jak pielęgnować brodę może to powiedzieć i ma to potwierdzenie w faktach. Aby dobrze zadbać o swój zarost, trzeba go też między innymi regularnie myć. Do tego służy z kolei tylko specjalny szampon, który nie jest szkodliwy dla bardzo delikatnych włosów, które tworzą męski zarost. 

Dobrze jest też regularnie szczotkować swoje włosy w trakcie codziennej, wieczornej pielęgnacji. Według ekspertów do tego najlepiej nadaje się szczotka z naturalnego włosia, które pochodzi z takich zwierząt jak dzik. Używanie szczotki jest ważniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jest ono potrzebne, gdyż na skórze, u nasady włosów tworzących zarost zbiera się martwy naskórek. Szczotka pozwala go na usunięcie, dzięki czemu zarówno włosy na brodzie, jak i sama skóra są w znacznie lepszym stanie. 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz