Czy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

medycyna estetyczna

Kiedy powinniśmy pomyśleć o zabiegu w klinice medycyny estetycznej? Czy botoks lub lifting powstrzyma zmarszczki, a zabiegi wyszczuplające rzeczywiście pomogą w uzyskaniu upragnionej sylwetki? Czy w ogóle warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i po co?

Medycyna estetyczna nie jest fanaberią, lecz powstała po to, by pomagać w usunięciu wad, którym nie da się zapobiec w naturalny sposób. Oferta na rynku jest szeroka i warto się jej przyjrzeć w różnych momentach życia – nie tylko wtedy, gdy znajdujemy na swojej skórze objawy starzenia, ale też np. po porodzie, czy w sytuacji, gdy po prostu przeszkadza nam jakaś wada, z którą się urodziliśmy – mówi Beata Drzazga, właścicielka Drzazga Clinic z Chorzowa.

Atrakcyjny wygląd sprzyja sukcesom

Klinika medycyny estetycznej to nie to samo, co salon piękności. Specjaliści i lekarze przywracają tu naturalne piękno i prowadzą pacjentów ku zdrowemu i lepszemu życiu, spełniając rolę swoistych psychologów ciała. Skorzystanie z konsultacji i zabiegu bardzo często wiąże się bowiem z powrotem wiary w siebie i sprawia, że po skończonym leczeniu pacjenci czują się po prostu szczęśliwsi.

Wygląd jest bardzo ważny i z całą pewnością wpływa na nasze samopoczucie, pomaga też w osiąganiu sukcesów – jest przekonana Beata Drzazga. Jeśli czujemy się atrakcyjnie, inaczej rozmawiamy z ludźmi, skuteczniej pracujemy, mamy więcej energii. Wiem to po sobie. Warto więc zgłosić się na konsultację choćby po to, by po prostu poznać możliwości, które oferujemy. Nasi lekarze na pewno podpowiedzą, co można zrobić, wyjaśnią kiedy będziemy mogli się spodziewać efektów.

Atrakcyjny wygląd sprzyja sukcesom. Większość tzw. ludzi sukcesu to osoby zadbane, regularnie wykonujące ćwiczenia fizyczne i pilnujące diety. To nie jest tylko presja środowiska, ale po prostu świadomość, że wygląd jest równie ważny jak inne aspekty życia – uważa właścicielka Drzazga Clinic. Jeśli o siebie dbamy, po prostu mamy szansę na dłuższe i zdrowsze życie, i, co za tym idzie, więcej sukcesów na koncie.

Nauczyć się kochać siebie

Beata Drzazga jest właścicielką niejednej firmy – poza Drzazga Clinic jest też prezeską śląskiej kliniki BetaMed i butiku Dono da Scheggia w Katowicach, rozwija też biznesy w Stanach Zjednoczonych. Swoją karierę zawodową łączy z macierzyństwem – ma trójkę dzieci. Jak to robi, że znajduje też czas dla siebie? Po prostu pamiętam o sobie, nauczyłam się siebie kochać. Czas dla siebie jest według mnie równie ważny jak poświęcanie go dzieciom i pracy zawodowej, po prostu trzeba go znaleźć – wyjaśnia.

Tymczasem wiele osób w natłoku obowiązków zapomina o sobie, co bardzo często powoduje frustrację, zmęczenie i niechęć, by dalej cieszyć się życiem. W końcu dzieci wyfruwają z gniazda, czas na spełnienie zawodowe się kończy i zostajemy sami, często schorowani, z poczuciem, że już nikomu nie jesteśmy potrzebni i że wszystko poświęciliśmy innym. A co z nami?

Gdy pokochamy siebie, zrozumiemy, że to my jesteśmy kluczem do wszystkiego, co w naszym życiu ważne – podsumowuje Beata Drzazga.  Nasz wygląd jest naszą wizytówką, świadczy o nas, sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani.

Często decyzji o poddaniu się zabiegom towarzyszy cały ciąg zmian, które sobie narzucimy. Zmieniamy nawyki żywieniowe na zdrowsze, zaczynamy uprawiać sport, po prostu nabieramy świadomości, że warto zrobić coś dla siebie, że nasze ciało na zewnątrz jest równie ważne jak nasze wnętrze i dusza. Stanowimy przecież całość a medycyna estetyczna jest niczym innym jak leczeniem tego, co widać gołym okiem. Skoro więc decydujemy się np. na naprawienie biodra, to czemu nie pomyśleć o zlikwidowaniu rozstępów, których się wstydzimy, czy zatrzymać na dłuższy czas proces starzenia – może to zrobić teraz każdy, więc na pewno warto skorzystać z darów nowoczesnej nauki.

Najbardziej popularne zabiegi w Drzazga Clinic:

Redukcja zmarszczek

Zabieg trwa krótko – około 15 min. Preparat z oczyszczoną neurotoksyną, czyli innymi słowy, toksyną botulinową typu A wstrzykiwany jest przez lekarza w określone miejsca twarzy, dzięki czemu uzyskiwany jest kontrolowany paraliż mięśni. Zabieg wykonany z użyciem toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem, to jedna z najskuteczniejszych metod wygładzenia zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania toksyny jest dobrze znany. Z zabiegów z jej zastosowaniem korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.  Toksyna botulinowa typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum, rozluźnia mięśnie, do których została podana. Zmarszczki ulegają spłyceniu i wygładzeniu na ok. 4-6 miesięcy.

Lifting twarzy – mezoterapia

MAX Electri rekomenduje się w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry w wyniku odwodnienia i zwiększonego stresu oksydacyjnego. MAX ELECTRI zapewnia szybki efekt kompleksowej pielęgnacji skóry. Podczas tylko jednego zabiegu, który trwa 30 minut rozwiązuje się większość głównych problemów pierwszych oznak starzeniowych zmian skóry. Jest to zabieg, który polega na implantacji nici PDO ( mono, screw lub tornado- w zależności od obszaru zabiegowego) i podaniu w obszar zabiegowy preparatu MAX ELECTRI. Efekt nawilżenia, ujędrnienia i naturalnego liftingu skóry jest szybszy, trwalszy i pozwala na stymulację kolagenu i fibroblastów przez okres utrzymywania się nici w tkankach ( 180-240 dni – zależne od rodzaju nici).

Modelowanie ust

Zabieg trwa zazwyczaj ok. 30 minut i nie wyłącza z codziennego życia. Preparaty kwasu hialuronowym wprowadza się do skóry bardzo cienkimi igłami. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Pacjent podczas trwania odczuwa delikatne zassanie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi. Po zabiegu odbudowuje się objętość tkanek, zniwelowane zostają bruzdy, zmarszczki i asymetria, przywrócony efekt zdrowej i wypoczętej twarzy, poprawione napięcie skóry i w końcu powiększenie ust oraz poprawa owalu twarzy.

Modelowanie ciała – Perfect Shape

Jest to innowacyjny zabieg modelująco-liftingujący, który skutecznie redukuje cellulit i ujędrnia skórę. Zabieg łączy w sobie cztery, sprawdzone i efektywne technologie: Vacuum oraz LED, Fala radiowa, Ultradźwięki. Dzięki Vacuum, usuwane są zastoje limfatyczne co w efekcie skutecznie redukuje cellulit i obrzęki. Dodatkowo, umieszczone w głowicy światło LED (czerwone) ujędrnia skórę. Fala radiowa wytwarza odczuwalne ciepło, którego efektem jest wzrost mikrokrążenia, pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych, dotlenienie skóry oraz wzrost produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Ultradźwięki (kawitacja) wzmacnia efekt redukcji tkanki tłuszczowej, wyszczuplenia wybranych partii ciała i modelowania sylwetki. Komórki tłuszczowe dzięki ultradźwiękom ulegają sprzężeniu i rozprzężeniu w efekcie dochodzi do ich redukcji. Efekty widoczne są już po 3 zabiegu.

Redukcja tkanki tłuszczowej –  CoolSculpting

Technologia CoolSculptingu wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, polegające na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych – adipocytów, wywołując zjawisko krystalizacji kwasów tłuszczowych. W efekcie dochodzi do uszkodzenia oraz obumierania komórek tłuszczowych, które w naturalny sposób usuwane są z organizmu.Podczas jednego zabiegu CoolSculpting możemy zredukować tkankę tłuszczową nawet o 27%.CoolSculpting jest urządzeniem do kriolipolizy, o udokumentowanym działaniu, posiadającym certyfikat FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywność i Leków). Jest to najlepsza metoda do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Dodatkowym wyznacznikiem najwyższej jakości technologii CoolSculptng jest możliwość równomiernego schłodzenia tkanki do nawet – 13 stopni, zapewniając całkowite bezpieczeństwo, dzięki systemowi zabezpieczenia przed odmrożeniem.

Skróć czas zabiegu o połowę lub wymodeluj więcej obszarów jednocześnie! – Drzazga Clinic jako pierwsza i jedyna w Polsce posiada system Dual Sculpting.

Lifting i modelowanie ciała – HIFU ADVANCED

HIFU Advance to nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi oraz ciała, który pozwala uzyskać spektakularny i widoczny efekt liftingu.Zabieg w 2020 roku otrzymał nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej w kategorii zabiegi liftingujące.

HIFU Advance wykorzystuje metodęHIFU, czyli działanie bezpiecznych fal ultradzwiękowych o wysokiej częstotliwości, które odpowiednio podgrzewają tkankę stymulując ją do regeneracji. W efekcie dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny przeciwdziałając przy tym procesom starzenia i zapobiegając wiotkości skóry. HIFU to technologia nieinwazyjna, która nie wymaga specjalnego przygotowania, ani konieczności przejścia okresu rekonwalescencji po zabiegu.

HIFU Advance oparta jest na oryginalnej technologii TDT™(Thermal Diffusion Treatment), która umożliwia uzyskanie różnych rodzajów energii cieplnej na skórze powodując, że zabieg jest jeszcze bardziej efektywny i bezpieczny.Dzięki zastosowanym innowacjom technologicznym jest to bezkonkurencyjny zabieg liftingujący przywracający skórze sprężystość i jędrność.

HIFU Advance wyposażony jest w specjalną głowicę do opracowywania mniejszych okolic twarzy np. oczu.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz