Co to jest mezoterapia igłowa?

mezoterapia iglowa

Mezoterapia igłowa to ciekawy zabieg, który zdecydowanie cieszy się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Dzięki niemu można przede wszystkim wpłynąć na wygląd skóry oraz jej kondycję. Czym jednak dokładnie jest?

Mezoterapia igłowa – czym jest?

Mezoterapia igłowa w Katowicach to zabieg, który wykonuje się wyłącznie w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej oraz za pośrednictwem profesjonalistów z dziedziny kosmetologii. Tylko wtedy można będzie mówić o skuteczności oraz bezpieczeństwie.

Tak jak sama infuzja tlenowa w Katowicach, tak również i mezoterapia mogą zostać wykonane po wcześniejszym wywiadzie medycznym z pacjentem. To właśnie dzięki niemu eliminuje się jakiekolwiek skutki uboczne, które mogą wystąpić po zabiegu.

Sama mezoterapia to głównie wprowadzenie pod skórę mikroigieł, które transportują do skóry różne witaminy, substancje aktywne oraz sam kolagen. Taka mieszanka odżywcza zdecydowanie sprawdza się w przypadku skóry zniszczonej oraz skłonnej do wyprysków.

Co daje mezoterapia igłowa?

Taka mezoterapia igłowa przede wszystkim pozwala na regenerację skóry. Igły, które podrażniają jej strukturę, zmuszają komórki do odtworzenia się, przez co można zlikwidować jakiekolwiek blizny oraz niedoskonałości na powierzchni twarzy.

Za pomocą takiego zabiegu kosmetycznego można również ujędrnić skórę oraz pozbyć się niewielkich zmarszczek. W szczególności mowa tutaj o tak zwanych kurzych łapkach, które występują u osób młodych, ponieważ ich obecność widoczna jest już po 25 roku życia.

Mezoterapia dodatkowo odżywia i uelastycznia powierzchnię skóry, ponieważ wprowadzane substancje wpływają na nawilżenie oraz poprawę kolorytu. To ważne szczególnie wtedy, gdy pacjent posiada wyraźne problemy z przebarwieniami.

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg, którego celem jest dogłębna regeneracja naskórka. Dzięki temu pacjent może pozbyć się wielu niedoskonałości, ale również zupełnie odżywić swoją skórę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz