Błędy przy myciu włosów, jakie się chyba każdemu przytrafiły

mycie wlosow

Twoje włosy mają tendencję do zbyt szybkiego przetłuszczania się i nie możesz się powstrzymać od mycia ich trochę za często? Oczywiście myślałaś, że podczas mycia włosów robisz wszystko dobrze, a jednak błąd może zniweczyć wszystkie efekty działania Twojego szamponu, a nawet uszkodzić Twoje włosy.

Myjemy włosy a nie skórę na głowie.

Mycie włosów wydaje się dziecinne, ale musisz uważać, aby nie popełnić wielu błędów. Na przykład, unikaj wylewania szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Chcesz przecież umyć włosy a nie skórę. Przed myciem zawsze rozplątuj włosy wybierz odpowiedni rodzaj szamponu w zależności od problemu, nie pocieraj skóry głowy zbyt energicznie. Ważne jest, aby po umyciu dokładnie spłukać włosy. Krótko mówiąc pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Spłukiwanie włosów przy odpowiedniej temperaturze.

Istnieje zasadniczy błąd, którego nie należy popełniać podczas mycia włosów: to spłukiwanie ich zbyt gorącą wodą. Zamykają się wówczas łuski we włóknach włosów przez co aktywne substancje nie mogą wniknąć do środka. Ograniczamy ich zdrowotny wpływ na nasze włosy. Ponadto zbyt wysoka temperatura sprawia, że skóra staje się czerwona i szybciej wysycha. Gorąca woda osłabia skórę, ponieważ usuwa jej naturalną ochronę czyli warstwę hydrolipidową.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest zmycie resztek szamponu zimną wodą, aby nie uszkodzić włókien włosowych i utrzymać włosy jak najbardziej błyszczące. Tyle, że mało kto lubi zimną wodę. Cóż – trzeba zacisnąć zęby i spłukać co najwyżej letnią wodą. Widoczna w niedługiej perspektywie czasu poprawa jakości włosów zrekompensuje Ci małe niedogodności.

Domowy trik.

Aby uczynić je jedwabistymi i lśniącymi, zachowaj wodę do gotowania ryżu, tak aby można ją było nakładać na włosy długie, gdy włosy zaczynają wysychać. Prosty skuteczny, a co najważniejsze ekologiczny, sposób na zdrowe włosy!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz