Bielizna ciążowa, jaką powinna mieć przyszła mama

jaka bielizne wybrac w ciazy

Ciąża to czas, kiedy kobiece ciało się zmienia, dlatego powinnaś zaopatrzyć się w odpowiednią bieliznę, specjalnie dedykowaną temu wyjątkowemu stanowi. Powiększające się piersi oraz ich tkliwość powinna być odpowiednio chroniona, podobnie jak rosnący brzuszek. Sprawdź, jaką bieliznę ciążową wybrać na ten wyjątkowy czas, by przeżyć go w komfortowy i wygodny sposób.

Postaw na wersje uszyte z naturalnych materiałów, które zapewniają pełną termoregulację i naturalne dopasowanie. Jeżeli bielizna ciążowa ma być wygodna, powinny to być modele bezszwowe, a przede wszystkim nie uciskające – zwłaszcza majtki, które nie powinny mocno napinać na powiększający się brzuszek.

Najlepsze staniki dla ciężarnych kobiet

Warto zaopatrzyć się w wersje biustonoszy w formie full cup – okalają całą pierś i dają dobre wsparcie dla biustu idealnie uformowaną konstrukcją. Taki stanik powinien mieć szeroki pas materiału, który tworzy wyraźny mostek oraz nieuciskające, dobrze dopasowane fiszbiny. Wybieraj modele z szerokimi ramiączkami o regulowanej długości. Możesz korzystać ze staników bez fiszbin na początku ciąży, ale już większy przyrost biustu nie będzie dobrze podtrzymywany bez metalowego wsparcia. Bielizna ciążowa z fiszbinami zapewnia piersiom stabilność, ale nie może ich w żadnym miejscu uciskać. Piersi powinny być dobrze osadzone w miseczkach, dlatego weź pod uwagę fakt, że w miarę zmieniających się kształtów będziesz potrzebowała dokupić precyzyjnie dopasowany biustonosz, w większym niż zazwyczaj rozmiarze.

Odpowiednie majtki dla przyszłych mam

Egzamin dobrze zdadzą klasyczne majtki. Zasadniczo przeciwskazania są tylko do stringów, które nie zakrywają wiele i w ciąży mogą znacznie uwierać. Ocierają nadmiernie miejsca intymne, które w okresie ciąży są bardziej podatne na infekcję. Figi mogą nie zachodzić na brzuch, ale warto wybrać takie, które nie mają zbytnio uciskających gumek. Postaw na gładkie i bezszwowe wersje. W ciąży możesz też cieszyć się pięknem koronkowych majtek – tak długo, jak zapewniają Ci wygodę. Wybieraj bawełniane i jedwabne majtki lub popularne ostatnio muśliny, czyli tzw. włókno bambusowe. Odpowiednia bielizna ciążowa to zazwyczaj gładkie tekstylia, zwłaszcza po wewnętrznej stronie garderoby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając ciążową bieliznę?

Dobry stanik w ciąży powinien stabilnie podtrzymywać piersi, a więc nie może być za luźny w obwodzie ani za ciasny. Najlepiej, żeby przypominał drugą skórę, czyli wyróżniał się nieprzeciętnym komfortem noszenia. Nie kupuj bielizny ciążowej na zapas, póki nie będziesz mieć pewności, jak zmienią się Twoje kształty – sprawdzaj je na bieżąco. Stanik wkładaj także na noc, aby ochronić piersi przed tkliwością i zapobiec rozstępom. Jednak do spania koniecznie wybieraj staniki bez fiszbin, które są delikatne i zapewnią Ci spokojny sen.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz