100 niewinnych historii o winie

ksiazka

„Winne osobliwości w 100 niewinnych historiach” to książka o winie i podróżach enoturystycznych zarówno dla znawców tematu jak i winiarskich laików. Jej autorzy, Małgorzata Sułek i Michał Bardel na podstawie swoich dotychczasowych doświadczeń i podróży, przekazują winiarską wiedzę, a także rekomendują m.in. najciekawsze winne regiony i najsmaczniejsze wina na świecie, które każdy smakosz powinien spróbować.

„Winne osobliwości w 100 niewinnych historiach” to sto zupełnie skrajnych wymiarów świata wina opisanych w przystępny dla czytelnika sposób.

– Ta książka to opowieści o winach i o ludziach którzy je tworzą. Dzięki wieloletnim podróżom do najpiękniejszych winnic miałam okazję usłyszeć mnóstwo pięknych opowieści na temat powstawania wina od ich twórców. Gros z nich zawierało przedrostek „naj”. Co rusz zachwycałam się słysząc historie o najstarszych winoroślach, najlepszym terrior, czy najzdrowszych winach, które właśnie lądowały w moim kieliszku  – mówi Małgorzata Sułek, Kondrat Wina Wybrane, autorka książki.

To właśnie stało się inspiracją do napisania pełnej humoru i anegdot książki o winie, która zaskoczy nawet znawców tematu

– Od lat trzymam się zasady, że piszę tylko o miejscach, które odwiedziłem, winach, które wypiłem, i ludziach, których osobiście poznałem. Choć pasję  do wina podzielam z Małgosią od lat to dziwnym zbiegiem okoliczności los wysyłał nas najczęściej do zupełnie różnych zakątków winiarskiego uniwersum, innych ludzi stawiał na drodze, do innych butelek kazał zaglądać stąd w naszej książce aż 100 opowiadań. – Michał Bardel, redaktor naczelny „Czasu Wina” i autor książki.

O Autorach:
Małgorzata Sułek – sommelier i specjalista ds. franczyzy w firmie Kondrat Wina Wybrane. Pomysłodawczyni projektu enoturystycznego Misja Wino, w ramach którego oprowadza podróżnych po najciekawszych winiarniach całego świata.

Michał Bardel – autor książek o winie i redaktor naczelny wydawnictwa Czas Wina. W wolnych chwilach kieruje podyplomowymi studiami z wiedzy o winie oraz teorii i praktyki sommelierskiej w Collegium Civitas w Warszawie.

Książka „Winne osobliwości w 100 niewinnych historiach” jest do nabycia na stronie markekondrat.pl , w sieci sklepów Kondrat Wina Wybrane oraz na stronie wydawnictwa czaswina.pl

Możesz również polubić

Dodaj komentarz